Rzeka tragedii, czyli "Rzeka tajemnic" Dennisa Lehana

  • 4


Naprawdę fajny thriller, który warto przeczytać przed obejrzeniem ekranizacji Eastwooda, żeby dać się zaskoczyć nieśmiertelnemu pytaniu „kto zabił”. Jeśli jednak film się widziało to też warto przeczytać, bo zabójstwo jest tu tylko spoiwem, które po latach ponownie połączy trzech kumpli z dzieciństwa. W czasie śledztwa okaże się bowiem, że incydent z przeszłości stanowi zbyt ogromny ciężar dla całej trójki, by mógł zostać tak po prostu zapomniany. Dawne żale i pretensje skumulują się po latach by nieoczekiwanie dać początek nowej tragedii i chociaż morderca zostanie złapany, to nie poczujemy żadnej ulgi, bo nikt nie jest tu krystalicznie czysty. To nie książka dla amatorów szybkiej akcji, bo nie o pościgi i strzelaniny tu chodzi, lecz o to, co siedzi w głowach bohaterów.

Lehane D., Rzeka tajemnic, Prószyński i S-ka 2008.

4 komentarze :

Pieguska pisze...

Czyli trochę psychologii i filozoficznych rozważań o ludzkim żywocie.. ciekawe
pozdrawiam

enoug pisze...

Nigdy jeszcze nie skusiłam się na książkę o takiej tematyce. Jednak po tej recenzji się przekonałam i z pewnością sięgnę po te pozycję.

Ichigol pisze...

Uwielbiam Dennisa Lehana! Mam już za sobą jego 2 książki z tą znakomitą parą detektywów. "Rzekę tajemnic" też przeczytam i film obejrzę. Ale najpierw książka.

bezrobotna.pl pisze...

Dennisa Lehana czytałam jak na razie tylko "Gdzie jesteś Amando?", było ok, ale jak dla mnie bez większej rewelacji. Za to film "Rzeka tajemnic" uwielbiam i, jako że oglądałam go dawno i już nie każdy szczegół tak dobrze pamiętam, chętnie przeczytałabym książkę. Pozdrawiam!